Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шульгівка

Шульгівка - село, центр сільської Ради. Розташована на березі Дніпродзержинського водоймища, за 35 км на південний захід від ра­
йонного центру і за 35 км від залізничної станції Дніпродзержинськ. Сільській Раді підпорядко­вані населені пункти Берегове, Зелена Діброва, Плавещина, Сорочине, Судівка. Населення - 1935 чоловік.
У Шульгівці розміще­на центральна садиба колгоспу «Дружба», який має 3812 га орної землі. Основний напрям господарства - рільни­цтво. Крім того, добре розвинуте тваринництво і городництво, 3 допоміжних підприємств в З млини, олійниця, 4 кузні, 3 будівельні майстерні. За сумлінну працю 11 передовиків колгоспного виробництва наго­роджені орденами і медалями Союзу РСР.
У селі є середня школа, Будинок культури,
2 бібліотеки. Відкрито майстерню побутового обслуговування.
Щульгівка заснована в середині XVIII сто­ліття.
На березі Дніпра досліджені поселення доби бронзи ямної III тисячоліття до н. е. та катакомбної культур II тисячоліття до н. е. Виявлено також окремі скіфські речі - кам'яна таця, бронзові вістря стріл, прикраси IV століття до н. е.


Шульгівка