Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Топила

Топила - село, центр сільської Ради, розташоване за 3 км на південь від районного центру і за 1 км від залізничної станції Мирова. Сіль­ській Раді підпорядковані також населені пункти Весела Федорівка, Єлизаветівка, Зоря, Маяк, Мирове, Настасівка, Прогрес. Населення - 1244 чоловіка.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу «Родина», який має 6600та орної землі. Основний напрям господарства - рільництво  і тварин­ництво. Крім того, тут є сад, пасіка, ставки з рибою. Допоміжні підприємства - млин, майстерні по ремонту сільгосптехніки. За успіхи у розвитку колгоспного виробництва 10 передовиків артілі нагороджені орденами і медалями.
На території, підпорядкованій сільраді, - восьмирічна та початкова школи, 2 бібліотеки, Будинок культури. Працює майстерня побуто­вого обслуговування. Неподалік від селища Мирового містяться Томаківське районне об'єдна­ння «Сільгосптехніка», хлібоприймальний пункт, нафтобаза.
Село засноване у першій половині XVIII сто­ліття на місці запорізького зимівника. До Великого Жовтня воно вважалося третьою дільницею Томаківки. Самостійним селом стало У 1921 році. В цей же час тут була обрана сіль­
ська Рада. В 1920 році у Топилах, Настасівці виникають комітети незаможних селян. В 1921 році утворилася комсомольська організація. Од­ними з перших комсомольців села були А. Козиряцький, брати Віктор та Федот Азаровичі, А. Гринь, О. Буршталер та інші. В 1933 році проїздом у с. Настасівці був Г. І. Петровський, який познайомився з діяльністю молодих тоді колгоспів, побував у полі, розмовляв з колгосп­никами.
Хоробрість і відвагу в боях з фашистами про­явив житель Настасівки В. А. Лозовський, на рахунку якого 19 ворожих літаків. Один з них був збитий Лозовським у районі рідного села. Останній фашистський літак був збитий над Будапештом. Хороброму льотчику присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Топила