Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бородаївські Хутори

Бородаївськи Хутори - село, центр Зарічанської сільської Ради,
розташоване за 13 км на північний захід від районного центру і за ЗО км від залізничної станції Верхньодніпровськ. Сіль­ській Раді підпорядковані також населені пункти Василівка, Домоткань, Заріччя, Корнило-Наталівка, Якимівка. Населення - 516 чоловік.
На  територїї села розміщена центральна садиба колгоспу ім. Калініна, який має 5313 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури; тваринництво - м'ясо-молочного на­пряму. Розвинуте також садівництво. Допоміжні підприємства - млин і олійниця.
У Бородаївських Хуторах працюють школа, клуб, бібліотека.
Село засноване у другій половині XIX століття.
Уродженцю Бородаївських Хуторів артилеристу сержанту І. В. Івашину та капітану М. М. Білоножку (вихідцю із села Домоткані) за мужність, виявлену під час форсування Дніпра було присвоєно звання Героя Радянського союзу.
У с. Домоткані досліджувалися поселення ка­такомбної культури доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) та ранньослов'янське поселення (IV сто­ліття н. е.). Поблизу с. Якимівки були розкопані кургани ямної та зрубної культур доби бронзи (ІІІ-І століття до н. е.) та окремі кургани кочів­ників XIV-XV століття.Бородаївські Хутори