Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Китайгород

Китайгород - село, центр сільської Ради. Розташований по берегах річки Орелі, за 7 км на південний захід від районного центру і за 53 км від залізничної станції Кобеляки Південної залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Кравцівка, Рибалки, Рудка, Щербияівка. Населення - 2309 чоловік.
Центральна садиба колгоспу ім. Шевченка розташована у селі Рудці. Артіль має 5637 га орної землі, спеціалізується на виробництві зерна та продуктів тваринництва. В 1967 році з одного га посівів було зібрано 25,8 цнт зерно­вих та одержано по 77,3 цнт м'яса на кожні 100 га сільськогосподарських угідь. З допоміж­них підприємств є 4 млини, олійниця, цегельний завод, майстерня по ремонту техніки, 3 майстерні по дереву, пилорама. 13 передовиків ви­робництва нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
У Китайгороді є середня і початкова школи, філіал районної музичної школи, Палац куль­тури з залом на 540 місць, 3 бібліотеки. При середній школі відкрито історико-краєзнавчий музей. Працює лікарня. Діє міжколгоспний піонерський табір «Пролісок».
Перша згадка про Китайгород в писемних джерелах відноситься до 1667 року. Ще в часи монгольської навали на крутому березі річки Орелі збудували укріплення, обгороджене ду­бовим частоколом та земляним валом. Всередині був городок, де при наближенні ворога перехо­вувалось населення. В разі небезпеки червоне полотнище «китайку», що майоріла над городком, знімали. У жовтні 1769 року в Китайго­роді відбулося повстання пікінерів, яке було придушене, а найбільш активні учасники його заарештовані. Решту ж солдат перевели до інших військових частин.
На території села є історичні пам'ятники - замок і земляний вал, а також 2 церкви, збудо­вані в 1754-1756 роках.


Китайгород