Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Просяна

Просяна - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташована за 25 км на північний схід від районного центру. Залізнична стан­ція. Населення - 6100 чоловік.

На території селища працюють найбільший в Європі комбінат вогнетривких виробів і дві по­тужні фабрики сухого збагачення каоліну. Продукція комбінату відправляється в Ленінград, Вологду, Запоріжжя, а також в Індію і на Кубу. 450 робітників комбінату - ударники комуніс­тичної праці, а 8 чол. нагороджені орденами і медалями Союзу РСР. Тут є також великий завод хлібопродуктів, будівельне управління № 12.
У Просяній працюють філіал Ленінградського науково-дослідного інституту «Головнеметалруд»,
філіал Днінродзержинського хіміко-технологічного технікуму, середня та восьмирічна школи, вечірня школа робітничої молоді. Є Будинок культури, кінотеатр, 4 бібліотеки. Функціонує дільнична лікарня. Діють ясла, дитячий садок, послуг жителів - 2 їдальні, 18 магазинів, післявоєнні роки збудовано 15 три- і дво- поверхових будинків, споруджено двоповерхове приміщення універмагу, стадіон. Проведені роботи по впорядкуванню селища, насаджені парки - вечорами на вулицях спалахують лампи денного освітлення.
Засноване село в 1882-1884 рр у зв'язку з будівництвом Донецької залізниці. Спочатку навколо станції з'явилися пакгаузи, склади
для зерна та будинки станційних службовців, у 1894 році був збудований цегельний завод вогнетривких виробів. За радянських часів у 1930 році його реконструювали і обладнали новою сучасною технікою. Через рік почалося будівництво каолінкомбінату, який вступив у дію в 1935 році. В 1933 році збудована електростанція. Під час окупації гітлерівці зруйнували підприємства. У післявоєнні роки тут побудовано великий комбінат по виробництву вогнетривких виробів.


Просяна