Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Колгоспівка

Колгоспівка (до 1934 року – Іванівка) - село, центр сільської Ради. Розташована за З0 км на південь від районного центру і за 22 км від залізничної станції Днігіродзержинськ. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Гре­чане, Кваки, Куліші, Радсело. Населення - 2581 чоловік.
На території Колгоспівки розміщена цен­тральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», який має 4396 га орної землі і спеціалізується на виробництві зерна та продуктів тваринництва. Артіль - одна з передових у районі. 22 кращі виробничники нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
У селі - середня школа, клуб із залом на 350 місць, бібліотека. Встановлено пам'ятник В. І. Леніну роботи уродженця Колгоспівки, на­родного художника УРСР, лауреата Державної премії, скульптора О. П. Олійника.
У Колгоспівці працюють народні умільці - майстри знаменитого петриківського орнаменту: П. Павленко, Я. Безкоровайна, Ф. Дінець. їх традиції продовжує талановитий майстер орна­менту В. Соколенко, який керує дитячою худож­ньою студією при середній школі.
Під час німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група на чолі з другим секретарем райкому партії, жителем Колгоспівки А. А. Білоконем. Гітлерівці натрапили на слід підпільників і заарештували їх. Комуністи І. Залюта, М. Губа, Л. Манейло, Ф. Капелюш­ний, В. Чоботенко, Ф. Маляр, І. Бут були роз­стріляні.


Колгоспівка