Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишневе

Вишневе (до 1917 року – Вербове) - село, центр сільської Ради. Розташоване за 15 км Па південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Мечетна. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Біляївка, Вербове, Данилівка, Єгорівка, Кирпичне, Нечаївка, Новоколомийці, Новоолександрівка, Першотравневе,
Привілля, Придорожнє, Радісне. Населення - 833 чоловіка.
На території села міститься центральна садиба та 3-є відділення Дніпропетровського кінного заводу № 65, який спеціалізується на розведенні племінних коней. Крім того, розвинуте рільництво, молочно-м'ясне тваринництво. В 1967 році на 100 га сільгоспугідь в 3-му від­діленні кінзаводу одержано по 112 цнт м'яса. Значних успіхів досягнуто у вирощуванні пле­мінних коней та підготовці їх до участі в спор­тивних змаганнях на іподромах країни і за кордоном. Понад двадцять міжнародних і держав­них призів експонується в комнаті-музеї трудо­вої слави. 11 кращих працівників кінзаводу нагороджено орденами і медалями, Є. Б. Татаренко присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека. Працює універмаг, відкрито дитячий комбінат. Функціонує лікарня. В 1967 році здано в експлуатацію десять двоквартирних будинків для робітників і службовців. Прокладено водопровід.
До Великої Жовтневої соціалістичної револю­ції село було заселене німцями-колоністами. В 1929 році тут виникло кінне господарство для забезпечення колгоспів робочими кіньми. В груд­ні 1930 року на базі цього товариства був ство­рений кінзавод № 65. В період окупації Вишне­вого фашисти повністю зруйнували і спалили кінзавод. Після визволення він повністю відбу­дований.
На території с. Першотравневого колишній хутір Прибрежний виявлено залишки посе­лення доби бронзи III-І тисячоліття до н. е.


Вишневе