Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Спаське

Спаське - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний захід від районного центру, який є для Спаського найближчою залізничною станцією. Сільській Раді підпоряд­ковані також населені пункти Дмитрівка та
Хуторо-Губиниха. Населення - 4055 чоловік.
На території села містяться центральні садиби колгоспів ім. Шевченка та ім. Мічуріна. Обидва господарства мають 10 тис. га орної землі і займаються виробництвом зерна та про­дуктів тваринництва. Допоміжні підприємства: 2 млини, 2 олійниці, 2 кузні, 2 пилорами, 3 май­стерні по ремонту сільгосптехніки. За трудові досягнення орденами і медалями нагороджено 12 колгоспників.
У Спаському - середня, восьмирічна та дві початкові школи, Будинок культури на 400 місць, сільська бібліотека. Функціонує лікарня. Працює комбінат побутового обслуговування.
Виникло село в середині XVII століття на місці поселення Ягідного Оврагу.
У Спаському народився П. Д. Козинець - у роки Великої Вітчизняної війни він був коман­диром обслуги протитанкової гармати. З нею пройшов шлях від Дінця до Карпат, знищившії 500 гітлерівців, 15 автомашин, 4 самоходки «Фердинанд», сотні вогневих точок противника. Особливо відзначився він в бою при форсуванні Тіси у 1944 році. Зв'язавши два рибальські човни, Козинець в числі перших переправив гармату на протилежний берег і забезпечив пере­праву піхотних підрозділів. Загинув у цьому бою. 24 березня 1945 йому посмертно було при­своєно звання Героя Радянського Союзу, а його гармата № А273944 виставлена в Ленінград­ському музеї. Його іменем названо центральну вулицю рідного села. Високе звання Героя Радянського Союзу Указом Президії Ворхонної Ради СРСР було присвоєно уродженцю села Хуторо-Губинихи М. М. Бобро.


Спаське