Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Орлівщина

Орлівщина - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Самари, за 7 км на північний схід від районного центру і 5 км від залізничної станції Знаменівка. Насе­лення - 4603 чоловіка.
Колгосп ім. Куйбишева, центральна садиба якого розташована в Орлівщині, має 4600 га орної землі. В останні роки спеціалізується на відгодівлі свиней. Крім цього, артіль займається виробництвом зерна та молока. Допоміжні підприємства - олійниця та механічна майстерня. За трудові досягнення ЗО передовиків колгосп­ного виробництва нагороджені орденами і меда­лями.
У селі працюють 5 шкіл середня, восьмирічна і 3 початкові. Середню школу побудовано за рахунок колгоспу ім. Куйбишева на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна. Є лі­карня, клуб на 450 місць, 4 бібліотеки. Відкрито побутову майстерню. Тут на мальовничих берегах Самари, розташувалися два піонерських табори та будинок відпочинку «Новомосковський».
Вперше село згадується в історичних докумен­тах XIX століття. 29 вересня 1941 року Орлівщина була окупована гітлерівськими військами. В лісах понад річкою Самарою діяли партизанські загони, в яких були і орлівщани. Однією з партизанських груп командував голова Орлівщанської сільської Ради Р. П. Сербиненко.


Орлівщина