Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новомиколаївка

Новомиколаївка- селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване при залізничній станції Верхньодніпровськ, за 12 км на південний схід від районного центру. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти
Братське, Воєводівка, Чепине, Чкаловка. Населення - 5,2 тис. чоловік.
На території Новомиколаївки знаходиться птахофабрика, яка має близько 5 тис. га орної землі. Створена у 1965 році на базі радгоспу - «Ударник». Провідною галуззю птахофабрики є розведення індиків, яких налічується 16 тис. голів. У 1967 році тут здано державі 170 тонн м'яса. Допоміжні галузі - м'ясо-молочне тваринництво, вирощування грубих кормів. Є нафтобаза, лісоторговельний склад, електропідстанція, п'ять млинів.
У селищі - середня школа, два клуби, дві
бібліотеки. Працює лікарня на 50 ліжок. Від­крито їдальню, шевську та кравецьку майстерні. За післявоєнні роки тут збудовано 350 нових цегляних будинків, критих шифером, проведено водопровід.
Партійний і комсомольський осередки створені у Новомиколаївці в 1920 році.
В робітничому селищі Мануйлівці (об'єднана з Новомиколаївкою у 1966 році) народився Г. Т. Василенко - Герой Радянського Союзу. Удостоєний цього звання в 1940 році за героїзм і мужність, виявлені в боях з білофіннами.


Новомиколаївка