Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоногригорівка

Червоногригорівка – (давня назва – Черишовка) - селище міського типу, центр селищ­ної Ради, розташоване на березі Каховського водоймища, за 25 км на схід від районного центру. В селищі є залізничний роз'їзд Ревун.
Населення - 7700 чоловік.
Центральна садиба колгоспу «Дніпро» розміщена у Червоногригорівці. Артіль має 8906 га орної землі, спеціалізується на виробництві зерна, молока та м'яса. За високі досягнення у сільському господарстві 14 колгоспників від­значені урядовими нагородами. Видається багато­тиражна газета «Колгоспні вісті».
У селищі - середня та початкова школи, два Будинки культури районний та колгоспний, дві бібліотеки. Функціонує лікарня, працює комбінат побутового обслуговування. Проведено водопровід, вулиці забруковані, налагоджено регулярний автобусний зв'язок з містами Ніко­полем та Марганцем.
Виникнення селища належить до часів ліквідації Запорізької Січі. В 1905 році тут було кілька революційних виступів гірників і селян, їх боротьбою керували колишній матрос Т. П. Деркач і шахтар ІО. Пахуцький. Після встановлення Радянської влади рудник у Червоногригорівці був націоналізований, керівництво ним взяв у свої руки рудниковий комітет. Партій­ний осередок організовано в 1919 році. До нього входили П. Ковальов, П. Чебардин, Ф. Гайдук, Є. Ткач, С. Козенко, М. Колодяжний.
В 1922 році в селищі виникла комсомольська організація, секретарем якої в той час був Г. Науменко.
В околицях селища досліджувалися безкурганний могильник катакомбної культури (II ти­сячоліття до н. е.), а також поселення доби пізньої бронзи з житлами-землянками (початок І тисячоліття до н. е.). На території селища е також кургани скіфського часу (IV-III сто­ліття до н. е.). На території Червоногригорівки виявлені, рештки поселення слов'ян-землеробів черняхівської культури (III-V століття н. е.).


Червоногригорівка