Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Саївка

Саївка - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Саксагані, за 17 км на схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Залізнякове. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Долинське, Тернувате, Широкий Лан. Насе­лення - 1674 чоловіка.
У селі розміщений колгосп ім. Ватутіна, який має 4289 га орної землі. Виробничий напрям - рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. Ос­новні сільськогосподарські культури - озима пшениця, соняшник, кукурудза. 18 передовиків артілі за високі показники в сільськогосподар­ському виробництві нагороджені орденами і медалями.
На території Саївки - восьмирічна і початкова школи, клуб, літній кінотеатр на 500 місць, бібліотека, є шевська майстерня.
Село виникло на початку XIX століття.
Уродженцю Саївки майору Я. П. Вергуну у 1944 році за успішне виконання завдання при форсуванні р. Шпрее присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Я. П. Вергун працює ди­ректором П'ятихатської восьмирічної школи.Саївка