Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зеленодольськ

Зеленодольськ - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 13 км на південний захід від районного центру і заліз­ничної станції Апостолове. Населення - 6800 чоловік.
Історія Зеленодольська тісно зв'язана з будів­ництвом Криворізької ДРЕС-2, проект якої був затверджений Радою Міністрів Української РСР 31 січня 1961 року. Задовольняючи прохання будівельників, Верховна Рада УРСР постановою від 7 жовтня 1961 року затвердила й назву селища - Зеленодольськ.
Наприкінці 1961 року будівельники заселили перші тимчасові будинки, було відкрито їдальню та клуб.
Селище виросло за кілька років. Це справжнє сучасне місто. Воно має рівні квартали будинків, бетоновані дороги, широкі тротуари, які освіт­люються ліхтарями денного освітлення. Тут споруджено універмаг, гастроном, готель, Палац культури. Функціонують лікарня на 115 ліжок, амбулаторія, аптека, дитяча та жіноча консуль­тації. Збудовано дитячий комбінат на 180 місць та дитячі ясла на 60 місць.
У Зеленодольську - середня і восьмирічна школи, середня школа робітничої молоді. Від­крито музичну школу. Є філіал Запорізького гідроенергетичного технікуму, де навчається 340 студентів. Культурні запити трудящих задо­вольняють літніії кінотеатр на 500 місць, 2 біб­ліотеки, клуб на 600 місць. На березі водоймища є водна станція, пляж. Працюють 3 їдальні, 8 продовольчих та промтоварних магазинів.
Переважна більшість жителів селища - молодь. Недарма Зеленодольськ називають сели­щем юності. У другому півріччі 1965 року тут став до ладу перший енергоблок станції потуж­ністю в 300 тис. квт, в травні наступного року дав промисловий струм і другий такий же блок, а в квітні 1968 року потужність станції доведено до 1 млн. 200 тис. квт. За трудові досягнення 39 будівельників Криворізької ДРЕС-2 нагоро­джені орденами і медалями Союзу РСР.


Зеленодольськ