Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тернівка

Тернівка - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване понад річкою Вели­кою Тернівкою, за ЗО км на південний захід від районного
центру, що є для селища найближ­чою залізничною станцією. Селищній Раді підпорядковане також село Зелена Долина. Насе­лення - 13,2 тис. чоловік.
В селищі - центральні садиби колгоспів ім. Куйбишева та «Правда», які мають 7,1 тис. га орної землі. Обидві артілі займаються вироб­ництвом зерна та продуктів тваринництва. Основні культури, що тут вирощуються,- озима пшениця, кукурудза, соняшник. Тварин­ництво - м'ясо-молочного напряму. Допоміжні підприємства - млин, олійниця, 2 механічні майстерні для ремонту сільгосптехніки.
На території Тернівки - дві середні школи, шахтарський клуб, бібліотека. Працює лікарня. Для задоволення побутових потреб жителів селища тут відкрито майстерні пошиву одягу та взуття, телевізійне ательє. Є дитячий комбінат. За 1960-1967 рр. збудовано житлових будинків загальною площею в 57 813 кв. метрів. Прове­дено близько 14 км водопроводу.
Заснування Тернівки відноситься до 1775 року, коли за наказом азовського губернатора на цьому
місці були вирубані густі зарослі терну і заснована слобода. Через три роки тут налічувалалося вже 116 дворів.
У 1918 році оформлено партійний осередок. Комсомольську організацію створено у 1921 році. У тому ж році виникло товариство спільного обробітку землі, яке в 1924 році перетворено на комуну ім. Леніна.
У післявоєнні роки поблизу Тернівки були знайдені поклади вугілля. В 1964 році вступила до ладу перша шахта, наступного року почалося будівництво шахти «Гігант». Навколо них виросло селище. В липні 1964 року Тернівку віднесено до розряду селищ міського типу.


Тернівка