Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Варварівка

Варварівка (до другої половини XIX сто­ліття – Франкове) - село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південний захід від районного центру і за 19 км від залізничної станції Хорошеве Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Андріївка, Василівка, Василівка-на-Дніпрі, Воронове, Грякувате, Дубо-Осокорівка, Зелене, Мар'ївка, Мар'ївське, Михайлівка, Ненаситець, Обоянівське, Олександропіль, Осокорївка, Павлівка, Попове, Червоноярське. Населення - 552 чоловіки.
Центральна садиба колгоспу ім. газети «Правда» міститься у Варварівці. Артіль має 6628 га орної землі.  Вирощуються переважно зернові куль­тури; тваринництво м'ясо-молочного напряму. За успіхи в збільшенні виробництва і заготівель сільськогосподарської продукції 14 передовиків артілі нагороджені орденами і медалями Союзу РСР. Парторганізація ї правління колгоспу віщають багатотиражну газету «Вперед».
У Варварівці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Село засноване в першій половині XIX сто­ліття.
Поблизу Василівки-на-Дніпрі відкрито рештки стоянок доби палеоліту, що датуються понад 100 тис. років тому. Досліджено також мезолітичний могильник VII тисячоліття до н. е. На околицях Варварівки відкрито поселення та кургани доби бронзи III-І тисячоліття до н. е., а також поховання пізщхлщчовиків у курганах XIV-XV століття. В селі Олексіївці вияв­лено ранньослов'янське поселення VI-VIII століття з рештками гончарного виробництва. Кілька курганів доби бронзи та пізніх кочовників розкопано в Михайлівці, палеолітичну стоянку (20 тис. років тому) відкрито у Воро­новому.


Варварівка