Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рудево-Миколаївка

Рудево-Миколаївка - село, центр сіль­ської Ради. Розташована по обох берегах річки Середньої Терси, притоки Вовчої, за 25 км на південний схід від районного центру і за 12 км під залізничної станції Славгород Придніпров­ської залізниці. Сіль­ській Раді підпорядковані населені пункти Боківське, Великомихайлівка, Дніпровське, Зая­че, Київське, Кодацьке, Котлярівське, Мажари, Нові Гірки, Носачі, Старі Гірки, Червоне, Шевченківське. Населен­ня - 117 чоловік.
На території Рудево- Миколаївки працює тре­тя бригада колгоспу ім. Тельмана, який має 3304 га орної землі і спеціалізується на виробництві зерна, молока і м'яса. Бригада оброб­ляє майже 1 тис. га землі.
У селі є восьмирічна школа, дитячі ясла, поштове відділекня зв'язку, радіовузол.
Заселення земель запорізькими козаками тут почалося у першій половині XVIII століття. На місці села був зимівник запорізького стар­шини Миколи Рудя, від прізвища та імені якого і пішла назва села. Козаки перехоплювали і знищували окремі загони татар і турків та відбивали у них полонених. Протягом 1768-69 рр. село двічі зазнавало татаро-турецької навали і було спалено, та козаки відбудовували його. Після скасування Запорізької Січі навколо Рудево- Миколаївки виникло ще 11 козацьких поселень.
В 1925 році в селі була організована комуна «Червоний прапор», засновником і головою якої був комуніст Ф. М. Ховрич.


Рудево-Миколаївка