Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вищетарасівка

Вищетарасівка - село, центр сільської Гади, розташоване на березі Каховського водой­мища, за 40 км на південь від районного центру і за 15 км від залізничної станції Марганець Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковане також село Новонастасівка. Насе­лення - 3674 чоловіка.
У Вищетарасівці знаходиться центральна са­диба одного з передових у районі багатогалузе­вого колгоспу ім. Леніна, який має 7492 га орної землі. Основний виробничий напрям його - вирощування зернових, м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте також садівництво, городництво. В 1967 році артіль зібрала по 24,5 цнт зерна з кожного га посівів, виробила на 100 га сільгоспугідь по 355 цнт молока, 50 цнт м'яса, 95 кг вовни. Допоміжні підприємства - млин, олійниця.
За високі виробничі показники колгосп ім. Леніна чотири рази нагороджений дипломами пер­шого і другого ступеня та медалями Виставки досягнень народного господарства; 19 колгоспників відзначені орденами і медалями, в їх числі - іанкова колгоспу Н. С. Зламан, яка була делегатом XXIII з'їзду КПРС.
У селі - середня та початкова школи, 3 бібліотеки, Будинок культури на 500 місць. При ньому працюють кімната передового досвіду,
музей історії колгоспу. Тут є сільський універ­маг, магазин готового одягу, готель, хлібопе­карня. Функціонують дві лікарні.В літній період, діє піонерський табір. За 1957-1967 рр. збудо­вано 448 житлових будинків, вкритих залізом, шифером, черепицею; впорядковані вулиці села.
Вищетарасівка заснована у 1740 році запо­різькими козаками. В роки тимчасової фашист­ської окупації в навколишніх плавнях діяли партизанські групи на чолі з П. Г. Свірковим. та О. С. Топчаном.
Уродженцям села В. І. Кравченку таЮ. І. Артеменку за мужність і відвагу в боях з гітлерівцями присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В боротьбі з гітлерівськими загарбниками від­значився також уродженець Вищетарасівки ко­мандир партизанського загону Я. О. Козлов.
На території села виявлено поселення зрубної культури доби бронзи середина II - початок І тисячоліття до н. е. Тут знайдені ливарні форми та вироби, що свідчать про місцевий характер бронзоливарного виробництва.


Вищетарасівка