Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гуляйполе

Гуляйполе - село, центр сільської Ради, розташоване по обох берегах річки Базавлука, за 45 км на південний захід від районного центру і за 48 км від залізничної станції Милорадівка Придніпровської залізниці. Сільській Раді
підпорядковані також населені пункти Березине, Благодатне, Бузулуки, Жовтневе, Зельбахівка, Леніна, Первомайське, Смоленка, Удачне. Насе­лення - 1257 чоловік.
Центральні садиби колгоспу ім. Карла Маркса та птахофабрики «Українська» міститься у Гуляйполі, обидва господарства мають 11 800 га орної землі. Основний напрям - виробництво зерна і продуктів тваринництва. За високі досягнення у сільськогосподарському виробництві 40 передовиків колгоспу їм. Карла Маркса та птахофабрики «Українська» нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня. Працюють їдальня, майстерня нобутовоіч обслуговування.
Гуляйполе засноване у 1781 році. Місцеві селяни в 1817 році виступили проти непосиль­ного кріпосного гніту. Вони відмовилися від виконання будь-яких повинностей. Виступ на­брав такого розмаху, що уряд послав сюди сол­датів, приїхав катеринославський віце-губернатор. Селянський бунт був жорстоко приду­шений.
У 1918 році проти австро-німецьких окупантів та петлюрівських банд боровся загін червоних партизанів під командуванням уродженця Гуляйполя Й. О. Костянтинова «Циганка». Заги­нув в одному з боїв поблизу рідного села. В 1920 році в селі створено КНС, а наступного року - партійний осередок, до якого входили М. Йодко, Г. Борець, М. Ремньов, П. Гуташ.


Гуляйполе