Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ляшківка

Ляшківка - се­ло, центр сільської Ради. Розташована за 10 км на північний захід від районного центру та за 40 км від залізничної стан­ції Кобеляки Півден­ної залізниці. Сіль­ській Раді підпорядковані населені пункти Ан­дріївка, Залелія, Лозуватка, Назаренки, Нетесівка, Орлівка, Помазанівка, Смоловівка, Шарівка. Населення - 1139 чоловік.
Колгосп «Більшовик», центральна садиба якого розміщена у Ляшківці, має 3107 га орної землі. У господарстві переважає вирощування зерно­вих культур. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. Працюють 2 млини, олійниця, май­стерня по ремонту сільгосптехніки. Колгосп є одним з передових господарств району - в 1967 році тут зібрано з кожного га посівів по 24 цнт зернових, вироблено на 100 га сіль­госпугідь по 338 цнт молока та по 60,5 цнт м'яса. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 10 трудівників нагороджені орде­нами і медалями. Н. І. Мацак - ветеран кол­госпу - удостоєний високого звання Героя Соціалістичної Праці.
На території Ляшківки є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
В грудні 1917 року створено ревком, який очолював Ю. В. Білоус.
З кінця листопада 1941 року в селі почала діяти підпільна організація «Балтика-213». До її складу входили П. І. Моня, М. С. Сиса, В. П. Білоус, Р. М. Пилипенко і Т. М. Ляшко, який керував групою. Всі вони були розстріляні фашистами в м. Кобеляках Полтавської обла­сті у червні 1942 року.
Д. П. Назаренко в роки Великої Вітчизняної війни збив 32 ворожі літаки. За виявлену муж­ність йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Він нагороджений двома орденами Леніна, орденом Червоного Прапора, багать­ма медалями. Тепер - генерал-майор авіації.


Ляшківка